menuordersearch
karen.websiteir.com

راز یک استارتاپ‌ موفق چیست؟ ,

لگوی سایت
۱۳۹۷/۳/۲۸ دوشنبه
(0)
(0)
راز یک استارتاپ‌ موفق چیست؟
راز یک استارتاپ‌ موفق چیست؟
 
کسب ثروت و پولدار شدن، عامل پیشران استارتاپ‌های موفق نیست؛ بلکه ماموریتی که بنیان‌گذاران استارتاپ‌ها در ذهن و دل خود دارند سبب پیشرفت آن‌ها می‌شود. استارتاپ‌هایی که قصد ایجاد تغییری ارزشمند در دنیا و بهبود وضعیت حال را دارند درنهایت سبب ایجاد بیشترین ارزش و بازدهی را برای خود و سرمایه‌گذاران‌شان خواهند شد. البته ممکن است کسانی که با فضای دره‌ی سیلیکون آشنا نیستند، نوعی تناقض در این میان مشاهده کنند. چگونه ممکن است بنیان‌گذاران یک استارتاپ برای دل خود کار کنند و از سویی دیگر بتوانند به سوددهی هم برسند؟ آیا می‌توان به دنبال پول نبود و پس از مدتی به ثروتی فراوان دست یافت؟ نکته‌ی ماجرا دقیقا همین‌جاست!

کسب درآمد، هدف یک استارتاپ نیست
«جیم بریکسدیل» (مدیر عامل شرکت نت‌اسکیپ) پاسخ جالبی به این پرسش می‌دهد: «گفتن این‌که هدف یک شرکت کسب درآمد است مثل این است که بگوییم هدف از زندگی، نفس کشیدن است.»
تردیدی نیست که اگر نفس نکشیم، دیگر داشتن هدف در زندگی معنایی نخواهد داشت. اما باید دقت کنیم که اگر به ماموریت خود باور داشته باشیم، این ماموریت به بخشی از الزامات اخلاقی ما تبدیل شده و مدل کسب‌و‌کارمان نیز بر مبنای آن تدوین خواهد شد.
استارتاپ موفق
کسب درآمد، تنها دغدغه‌ی استارتاپ‌های موفق نیست.
رسیدن به اهداف بزرگ، کاری نیست که بتوان در مدتی کوتاه آن را به انجام رساند. برای موفقیت یک کسب‌و‌کار نیاز به یک مدل کسب‌وکار داریم. با این‌که این مدل در‌نهایت در پی سودآوری است، اما باید بر اساس رسالتی که در ذهن و دل دارید تدوین شود. درواقع اصلا قرار نیست که بین دستیابی به هدفی که در دل دارید و کسب سود، یکی را انتخاب کنید.

موفقیت استارتاپ‌ها
شرکت‌های موفق، رسالت خود را اصل قرار می‌دهند
بسیاری از شرکت‌های موفق امروزی بر اساس رسالتی که بنیان‌گذاران‌شان در ذهن داشتند شکل گرفته و به موقعیت برتر کنونی دست یافته‌اند. بنیان‌گذاران گوگل (لری پیج و سرگی برین) آینده‌ای ایده‌آل را در ذهن داشتند که هر کاربر بتواند به‌راحتی اطلاعات موجود در وب را جستجو کند و همگان به‌سادگی به آن دست